Serkan Yılmaz

2002 senesinde İstanbul Üniversitesi işletme Fakültesi Lisansı alan Serkan Yılmaz kariyerine ENKA İnşaat A.Ş.’de Azerbaycan Bakü Havalimanı projesinde İnsan Kaynakları departmanında başlamıştır. Takip eden yıllarda yine yurtdışında 2003-2005 yıllarında ERENPORT İnşaat A.Ş. ile S.O.S Kinderdorf Bakü Projesinde ve Nahcivan Uluslarlararası Havalimanı projesinde İnsan Kaynaklarının ve Mali işler Müdürlüğü yapmıştır.

2005-2009 yıllarında Abdi İbrahim İlaç A.Ş. ve AstraZeneca İlaç’ta satış ve pazarlama fonksiyonlarında görevlerini yürütmüş , AstraZeneca’da 2006 yılının en yüksek performans gösteren çalışanı olarak ödüllendirilmiştir. 2009 da AstraZenaca’dan ayrılıp Turkcell İletişim A.Ş.’de Kurumsal Büyük Müşteriler Yönetimine giren Serkan bu pozisyonda Turkcell’in yaklaşık 150 Büyük Ölçekli Kurumsal müşterisine danışmanlık vermiştir. Ağustos 2011 de satış ve müşteri yönetimindeki deneyimlerini aktarmak üzere Turkcell Akademi Bünyesinde Kıdemli eğitmen olarak görev yapmaya başlamıştır. 2015 e kadar tüm Turkcell Kurumsal satış ekiplerinin gelişim ihtiyaç analizlerinin yapılması , işe başlangıç programının uçtan uca tasarımı ve uygulanması , satış koçlukları , Kurumsal Çözüm Merkezi Yöneticilerine yönetici koçlukları yapmıştır. 2015 senesinde Amsterdam’da TCI’dan (Team Coaching International) aldığı Takım Koçluğu eğitiminden sonra bu merkezlerdeki takımlara yaptığı takım koçluklarıyla takımların performanslarını arttırmalarına yardımda bulunmuştur.

2015-2017 yıllarında Kurumsal Eğitim Çözümleri ekibinde Turkcell Akademinin en büyük projesi “Turkcell Akademi Kurumsal (LMS) “’in satış , pazarlama ve tutundurma faaliyetlerini yürütmüş ve pazarda anlamlı bir pazar payı sahibi olmasına katkıda bulunmuş , Forbes 500 firmalarının bir çoğuna uzaktan eğitim danışmanlığı vermiştir.

Profesyonel kariyeri boyunca bulunduğu projelerle uluslararası ödüllere layık görülmüş olup, 2000 saatten fazla eğitim vererek Turkcell Akademinin en fazla eğitim veren eğitmeni ve danışmanı olmuştur.

ICF’ten akredite Profesyonel Koç olan Serkan Yılmaz aynı zamanda 2016 senesi boyunca Slovenya’nın Ljubljana kentinde Prof.Dr. Avi Gören Bar’dan Jungian Coaching eğitimi alarak dünyanın ilk Jungian Koçlarından biri olmuştur. Psikolojiye yoğun ilgisi nedeniyle 4 yıldır Doç.Dr. Hanna Nita Scherler’in öğrencisi olmanın yanı sıra Bilgi Üniversitesinden aldığı Expressive Art Terapy eğitimiyle Sanat Terapistliği de yapmaktadır.

Profesyonel kariyerine Berlin’de danışmanlık, koçluk ve eğitmenlik hizmetleri vererek devam eden Serkan Yılmaz Uluslararası bir çok şirketin eğitim ve gelişimlerinde kalıcı faydalar sağlamayı misyon edinmiştir.