koh

DR. CHRISTOPHER KOH:

Christopjer Koh bölgesinde devlet kurumlarına, finans kuruluşlarına ve küresel şirketlere strateji ve yönetim danışmanı olarak hizmek etmektedir. Organizasyonel strateji, proje yönetimi ve stratejik liderlik konularında uzmanlaşmış Asia Management Consulting firmasının yöneticisidir. Christopher, Citibank Asia Pacific Banking Institute ve University of Michigan Ross School of Business’da üst düzey hizmetler vermiştir. Şu an da Singapore Civil Service College ‘da stratejedi, proje yönetimi, liderlik alanında eğitim vermektedir. Ayrıca Deloitte Touche Tohmatsu için eğitim danışmalığı görevini gerçekleştirmektedir.

Christopher çok uluslu şirketler ve devlet kurumları için strateji oluşturma ve uygulama seminerleri (Dengeli Sonuç Kartı dahil) düzenleyerek onlara yardımcı olmaktadır. Bu stratejik yönetim seminerleri genellikle organizasyonel stratejilerin uygulanmasından sorumlu orta ve alt yöneticiler için proje yönetimi ve stratejik liderlik seminerlerini takiben yapılır.

Christopher özel ve kamu sektörlerinde Proje Yönetimi için Kepner-Tregoe sertifikalı bir eğitmendir ve organizasyonlara özel proje yönetimi alt yapılarının (Proje Yönetimi Ofisi) geliştirilmesi ve uygulanmasında danışmanlık yapmaktadır. Dünyanın önde gelen finans kurumları, mobil iletişim şirketleri ve devlet kurumları gibi küresel organizasyonlar için strategic yönetim programları geliştirmiş ve teslim etmiştir. Proje yöneticilerini ve uygulayıcılarını proje liderlik rollerinde desteklemek için, yüksek performanslı ekip oluşturma, değişim yönetimi, paydaşların (çok kültürlü) yönetimi becerilerini geliştirmek için programlar tasarlamıştır.

Bir kaç firmaya iç danışman veya seminer lideri olarak hizmet vermiştir. Bunlar Citibank N. A., ABN-AMRO, JP Morgan Chase, OCBC Bank, Tayland ve Endonezya Merkez Bankaları, NOKIA, Deloitte Touche Tohmatsu, Cathay Pacific, Exxon-Mobil, Sanofi-Aventis, Sumitomo, Quintiles, Libyan EDB, Botswana Public Service College, Civil Service College (Singapur), National Library Board (Singapur), Raffles Holdings, and the Ministry of Defense (Singapur) dir. ABD ve Belçika da yaşamış ve çalışmış ayrıca Asya Pasifik, Avustralya, Hindistan ve Afrika’nın çeşitli yerlerinde iş deneyimlerine sahiptir.

Christopher Makine ve Elektrik Mühendisliğinde Yüksek Lisans ve Michigan Üniversitesinde Makina Müjendisliği üzerine doktarasını yapmıştır. Okuma, seyehat ve dağ yürüyüşleri ilgi alanları arasında yer almaktadır.